Großglocknerstraße

Tura 3 Orle Gniazdo & Rossweld PanoramaStrasse ok. 235 km

Dzisiaj przed Wami naszpikowana atrakcjami trasa biegnąca po części po terytorium Niemiec. 

Rozpoczyna się od przejazdu przez Zell am See w kierunku Monachium, by w miejscowości Saalfelden poprowadzić nas do malowniczej trasy przy jeziorze Pillersee.

Stamtąd kierujemy się do miejscowości Konigssee, w której mieści się jezioro o tej samej nazwie, uchodzące za najpiękniejsze i najczystsze jezioro alpejskie w Niemczech. Jezioro i otaczające go góry można podziwiać podczas rejsów łodzią, ale na to polecamy poświęcić dodatkowy dzień, bowiem nas czeka wisienka na torcie tej trasy: Kehlsteinhaus, oddalona kilka kilometrów od jeziora.

Kehlsteinhaus, (ang. Eagle’s Nest – Orle Gniazdo) – herbaciarnia, nazywana także kawiarnią, na szczycie góry Kehlstein w niemieckich Alpach, otwarta w 1938 roku. Była ona prezentem od NSDAP dla Adolfa Hitlera z okazji jego 50 urodzin.

Abstrahując od zasadności obdarowywania Hitlera tego typu prezentem, sama kawiarnia i jej umieszczenie robi wielkie wrażenie i warto poświęcić czas, by ją odwiedzić. Do obiektu prowadzi specjalnie w tym celu wybudowana, kręta, wąska asfaltowa szosa Kehlsteinstraße o długości 6,5 kilometra zakończona parkingiem na wysokości 1710 m n.p.m. (ten odcinek można przebyć jedynie autokarem – bilety można zakupić na miejscu – więcej informacji na końcu posta). Z parkingu, po przejściu 126 metrów w skalnej sztolni, dochodzi się do wykończonej w mosiądzach windy, którą po pokonaniu 124 metrów dojeżdża się na wysokość 1834 m n.p.m. bezpośrednio do willi, skąd można wybrać się na spacer po szczytach, czy usiąść na ławeczce nad chmurami.

Widoki na szczycie naprawdę zwalają z nóg…

Ale to nie wszystko!

Po powrocie z kawiarni czeka na Was kolejna atrakcja – przepełniona winklami Rossweld Panorama Strasse, oraz malowniczo położony zamek w Werfen, który będziecie mijać w drodze powrotnej do pensjonatu Imbachhorn.

Kto był już w kawiarni Hitlera, może odwiedzić zamek lub skusić się na rejs po jeziorze Konigssee – każdy z tego dnia może wyciągnąć maksimum wrażeń!

WAŻNE INFORMACJE:

– wjazd na Rossweld Panorama Strasse to koszt 4,50 Euro dla motocykla

– cena wjazdu, zjazdu autokarem oraz zwiedzenia kawiarni Hitlera to koszt 28 Euro/osoba

– autobus do kawiarni kursuje codziennie od 8.55 do 16.00 co 25 minut, ostatni zjazd o 16.50

– parking Obersalzberg, z którego startują autokary do kawiarni GPS: Salzbergstraße 45, 83471 Berchtesgaden

– bilety na zwiedzanie zamku w Werfen można zakupić online

– zamek w Werfen jest zamknięty w poniedziałki (poza wakacjami, kiedy otwarty jest codziennie)

Trasa podzielona odcinkowo według atrakcji